Vostrá Ostrá

24.08.2006 17:00

VOSTRÁ“ OSTRÁ (čtvrtek 24.8.2006 – neděle 27.8.2006)

 

Účastníci: Kroky, Myška, Méďa, Bobr, Kůň, Kachna, Chami

 

Jak název obce sám napovídá – kempování v Ostré bylo opravdu ostré!!!

 

 

DEN PRVNÍ

 

Zvířátka se opět sešla na společné akci, i když ne všechna – chyběl Žífa a Muflon – ostatní zvířátka se na akci prostřídala.

 

Plánovaný sraz by na Masarykově nádraží v Praze. Kroky a Méďa již čekali na nádražní lavičce, když se přiřítila Myška a Bobr – zvířátka si sebrala svá „malá“ zavazadla a už si šla vybrat ta nejlepší místa do vlaku – chvíli to sice trvalo, ale potom měla zvířátka prima místa.

 

Po Bobrově zvolání: „Dneska se vožeru!“ už zvířátka nedělala nic jiného než doplňovala vitamíny z jablíček. Už ve vlaku ztrestala zvířátka 3 celá jablíčka – také potom podle toho vypadala – pár kroků od nádraží si Bobr usmyslela, že si na chvíli sedne, protože dál už nemůže… to ovšem neměla dělat, protože se převalila jako brouk pytlík a nemohla se zvednout.

 

Musel jí pomoct silák Kroky. Nebylo to jediné Bobrovo vystoupení – dalším bylo shazování hrušek flaškou s vodou nebo létání v puntíkaté pláštěnce.

 

Nakonec zvířátka s vypětím všech sil dorazila do tábořiště – přišly na řadu i řízečky od maminek (tedy lépe řečeno od maminky Médi) – a potom se zvířátkům dokonce podařilo založit tábor – jeden stan jako ložnice, kuchyně a špajz a druhý zásobovací stan sloužil jako šatna. Asi na „100 metrů“ vzdálený strom byl zavěšen budoucí odpadkový koš.

 

Když se zvířátka zabydlela, přesunula se s velkou chutí do místní útulné hospůdky, kde doplňovala další dávku vitamínů (a že jich bylo). Nálada byla výborná!!! Kroky naladil kytárku, Myška připravila texty písniček i pro ostatní a už se hrálo a zpívalo… Proběhly i písničky na přání – takže zazněly i oblíbené STÁNKY. Přidal se k nim i jeden z místních kempistů – Bubák – kterému bylo už přes 80 let, ale roztáčel to úžasně!!! (Kroky mu i na chvíli půjčil svou kytaru.)

 

Všichni byli veselí a hraví…!!! – nejen zvířátka Červeného ZOA. Bobr si z tohoto večera odnesl tetování téměř po celém těle a Méďa měla potetované obě ruce. Večer byl završen tím, že Méďa a Bobr šli s vlastně cizími lidmi k vodě a Myška je šla hledat. Mezitím unavený Kroky sbalil fidlátka a odešel do stanu. Bobr plnila prohranou sázku – odhodila opět kožich a šla se koupat – přidala se k ní ještě jedna slečna – pak tam společně běhaly a lezly po lampách…) Když se situace uklidnila a Bobr oblékla kožich – přesunuly se s Myškou do stanu, ale až doma zjistily, že jim chybí Méďa – zůstala tam s dvěma cizíma klukama. Únavou všichni usnuli.

 

DEN DRUHÝ

 

Těžká jsou rána opilcova…!!!

To může potvrdit hlavně Bobr, která trpěla nejen ráno, ale i celý den. Tentokrát se k Bobrovi přidala i Myška, také jí nebylo nejlépe. Obě měly hlavy jako střepy a žaludky na vodě. Bobr asi na moři s velkými vlnami, protože si musela několikrát odplivnout do nejbližšího kotlíku (ve kterém se později vařil výborný gulášek).

Kroky se o obě pečlivě staral – vařil čaj, polévku, podával prášky na bolest,… jen Méďa stále nedorazila – Myška o ní měla strach, proto navrhla Krokymu, aby jí zavolal, jestli je v pořádku. Ozvala se hned, že je v pořádku a brzy dorazí. Dorazila skoro až na oběd, ale vypadala skvěle – čím to asi bylo…?!

 

K obědu byla polévka od snídaně a guláš (ještě ne z kotlíku).

 

Potom za zvířátky dorazil další člen – Kůň. Zvířátka společně bez Bobra, která sama raději umírala ve stanu, vyrazila do nedaleké Vesnice řemesel a umění, kde si u brány vyměnila penízky za grošíky a pak postupně navštívila i se sympatickou průvodkyní např. lékárnu, výrobnu papíru, výrobnu svíček, mučírnu,… a společně skončili v hodovně, kde se s nimi průvodkyně rozloučila. (Ale nebylo to jejich poslední setkání.) Zvířátka si dala na posilněnou medovinu a místní pochutiny do bříšek.

 

Pak si vesnici procházeli sami a koupili si mýdla, svíčky a prstýnky od dráteníka. Nakonec navštívili bludiště (u kterého proběhla bitka a Myška přišla málem o oko jako Žižka) a zahrady, kde se některá zvířátka posilnila vypěstovanou zeleninou. Někteří se seznámili i s rojem včel.

 

Když se zvířátka vracela domu, domluvila se, že půjdou do lesa na houby a na dřevo na táborák. Nakonec na houby jeli autem, protože v blízkosti nebyl žádný les. Všichni předpokládali, že tam bude MOŘE HUB, proto se na to pořádně vyzbrojili. (Bobr, která stále umírala ve stanu nejela.) Méďa vyrazila na houby s krosnou

 

Úlovek byl tak akorát na smážu – po cestě z lesa domu se zvířátka zastavila na nákup, protože bylo potřeba koupit vejce, OLEJ V KOSTCE nebo HERU (Krokyho nápad), cibule a další potřebné věci…!

 

Vaření se opět ujal Kroky a s pomocí ostatních zvířátek se dílo povedlo na výbornou! Mezitím si Bobr domluvila odvoz domů, protože by tu prý nejspíš umřela. A nedlouho po něm odjel i Kůň, takže zvířátka osiřela. Ale netruchlila dlouho – udělala si táborák a užívala si další letní noci.

 

Tento večer proběhl v klidu a sloužil k načerpání sil na večer další – tu dobu ani nikdo netušil, že jich bude potřeba tolik.

 

DEN TŘETÍ

 

Denní rozkaz číslo jedna – hned po snídani se šla zvířátka projít podél řeky Labe. Během cesty se Myška a Méďa dozvěděly jaký je rozkaz číslo dvě – BOJOVKA. Další kroky je vedly do hospody (kam jinam – tentokrát však za jiným účelem než obvykle) – jednalo se o startoviště bojovky. Předtím si zvířátka však dala obídek, aby se jim lépe bojovalo. Kroky vysvětlil Médě a Myšce značky, které budou potkávat na cestě.

 

Hned nato Kroky vyrazil připravovat úkoly na cestu, za půl hodiny za ním měla vyrazit Myška. Jenže plán překazilo velmi deštivé počasí – takže se Kroky vrátil a na řadu přišel náhradní plán. Myška a Méďa soutěžily v kempu a Kroky se bavil v hospodě. Méďa i Myška se dobře bavily a z bojovky mají několik úsměvných chvilek – mezi nejlepší patří:

Co to vlastně je bojovka? (jeden postarší kempista už asi zapomněl na své mládí)

Hlupáku najdu tě… - petice, na kterou sbíraly Myška s Méďou podpisy měla z druhé strany slova této písničky – jeden z podepisovatelů si to přečetl a nekoukal zrovna nejlépe)

Lámání cigarety pobavilo celou hospodu

a na závěr: telefonní číslo, které dala slečna recepční pro Krokyho, nebylo na ní, ale na nějakého cizince do Karlových Varů (omyl – spletla si 6 s 9 – stane se)

 

Odměnou Myšce a Méďovi za jejich snažení byla každé láhev vitamínů v podobě jablíček (jak jinak). Po urputném boji se chtěla Myška a Méďa osprchovat – Kroky je uklidňoval, že jsou zde pěkné sprchy – „Nedávno je tu dělaly nové!“ – když však Méďa s Myškou k těm moderním sprchám došly, první zjištění bylo: že teče jen studená voda, druhé: že je tu jen jedna sprcha a třetí, to nejhorší: že je to sprcha venkovní. Nakonec to obě zvířátka ve zdraví přežila – a pak si šla odpočinout do stanu do teplého spacáku, kde zvířátka také připravovala večeři – gulášek. Po příjemné relaxaci přijela nečekaná návštěva v podobě Koně a Kachny – s tím, že se zbylými zvířátky stráví noc.

 

Kachna přijela vystřídat Bobra – také první její výkřik byl – „Dneska se vožeru!“ A začala hned ve stanu, potom se zvířátka přesunula do oblíbené hospůdky, kde už hrála a zpívala nějaká místní skupina, ale až ta „naše skupina“ to teprve rozjela a rozezpívala celou hospodu.

 

Kroky slavil narozeniny a Kachna svátek – takže se pilo a zpívalo a zpívalo a pilo. Kolem osmé přijelo posílit ZOO další zvířátko Chami (Chameleon zelený – Tomáš), který mezi ostatní zvířátka rychle zapadl, ale musel zvířátka v jedenáct hodin opustit, protože mu jel vlak.

 

Stále se nosily na stůl tácky s vitamíny. Netrvalo to dlouho a Kůň musel „ojablíčkovanou“ Kachnu odvést spát do stanu. Za nedlouho se mezi zvířátka zase vrátil. Stále se zpívalo a došlo dokonce i na KDYBY BYL BAVOROV a Kdo si se v … narodil – která se výborně chytla…! Méďa si opět našla svého „STREJDU“, který jí dokonce zval i do karavanu…

 

 

Zvířátka se už cítila unavená, proto se domluvila, že půjdou domů spát. Myška připomínala vánoční stromeček, protože byla ověšena bundami, klíčemi,… Kůň „hrál“ celou cestu na kytaru a Méďa podpírala vrávorajícího se Krokyho.

 

Když Kůň rozepnul stan, kde spala Kachna, potkalo ho nemilé překvapení – Kachna byla uvězněná ve spacáku a na karimatce měla odplivnutý celý žaludek. Nejprve ji vytáhli i se spacákem ven a pak jí šel Kůň pomoct s očistou (to se ještě styděla), Myška uklízela, Méďa se stranila, aby taky nemusela odplivnout a Kroky překážel a dokonce přidělával práci, když nastěhoval Kachny spacák do čistého stanu. Kůň a Kachna šli spát do auta a Myška stále uklízela a Kroky jí prudil a tak byla Myška nepříjemná. Dokonce i sousedi se rozčilovali, že jim tam spí děti, ať už jsou zvířátka potichu – na to měl ovšem Kroky okamžitě odpověď: „Vždyť jsou to jenom cikáni“.

 

Kachna Bobra vystřídala opravdu se vším všudy!!!

 

Když konečně ulehla i Myška – začal pořádný orchestrion – z jedné strany Kroky a z druhé strany Méďa, takže Myška opět neporušila svou „čtvrtou“, protože nemohla usnout…!!!

 

DEN ČTVRTÝ

 

Ráno bylo celkem příjemné. Kroky neměl opici, protože byl ještě opilý, Kůň odjel do práce a i Kachna byla docela v pohodě – už se ani nestyděla! Proběhl odpočinkový den – po obědě (svíčková se sýrovou polévkou – v jednom) a po odpočinku se sbalili oba stany a nastal přesun na nádraží a vláčkem do Prahy. V metru se zvířátka rozloučila a odebrala se do svých domovů!